RGB-kabel til Xbox (ikke 360)

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
#1
Siden jeg nå har kjøpt meg en skikkelig TV, trenger jeg kabler som ikke gir meg spillbilde på linje med tsjekkisk barne-TV anno 1974. Wii-en er allerede sikra, og PS2-en var null stress å finne på nett, men den gode, gamle Xbox-en (også kjent som "DVD-spilleren min") var en god del verre, kan man si. De fleste sider er enten utsolgt for kabler, eller har en tvilsom "Advanced AV Cable" til 300 spenn. Derfor: Noen som har en RGB-kabel (dvs. en sånn fin, tjukk en med SCART-kontakt i enden) til den første Xbox-en å selge til en fattig stakkar? Uttak for lyd er en feiende fin bonus, men jeg klarer meg nok uten. Gi også gjerne lyd hvis du vet om et sted man kan kjøpe en til en vettug penge.

Edit: Fant en lovende en hos Komplett, selv om den er en smuuule dyr. Noen bedre?
 
#2
Ikke for å være teit her, men burde du ikke ha komponentkabler istedet? HDTV-er er ikke så glad i RGB-signaler, etter min erfaring. Wii-en min ble (som jeg har sagt her på forumet flere ganger før) styggere på HD-TV'n som står i stuen enn den gamle billig-SD-tv-en som er på rommet mitt. HD tv-en tror jeg er den samme som du har kjøpt, bare 32" utgaven.
 
#3
hvor godt en tv takler rgb-kabler er veldig individuelt, komposittsignaler er på andre siden alltid udugelig etter min erfaring. Min LCD-tv takler RGB-signaler helt fint, skarpt og fint med klare farger.
 
#4
Jeg har ikke en til salgs, men skulle bare si at jeg har sammelignet den offisielle fra MS mot denne fra JoyTech. Har selv sistnevnte, som jeg husker var billigere på EBGames. Grunnen til at jeg gikk for den er at jeg kan koble lyden til stereoanlegget, siden den har rød/hvit RCA-utganger. Den fra MS har kun en optisk utgang til støtte for DD 5.1, noe den fra JT også har. Bildekvalitetsmessig skal det være ganske likt.

Edit: ser nå at du redigerte førstepost med samme kabel. :p
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
#5
SITAT(Klaymen @ 12.06.07, 23.03) 70009
Ikke for å være teit her, men burde du ikke ha komponentkabler istedet? HDTV-er er ikke så glad i RGB-signaler, etter min erfaring. Wii-en min ble (som jeg har sagt her på forumet flere ganger før) styggere på HD-TV'n som står i stuen enn den gamle billig-SD-tv-en som er på rommet mitt. HD tv-en tror jeg er den samme som du har kjøpt, bare 32" utgaven.[/b]
Jeg burde nok hatt komponent ja, men de komponentkablene jeg fant var svindyre ooog jeg har bare ett stykk komponentinngang på TV-en, som er der Wii-en min hører hjemme. Føler uansett at komponent blir overkill når konsollen i utgangspunktet gjør minimalt bruk av herlighetene, og TV-en min fikk skryt blant annet for god kvalitet på inngangene (kompositt har klare og skarpe farger, og jeg ser at TV-en jobber hardt for å få til bra bilde, men når signalet i utgangspunktet er fra søttitallet blir det ikke palleplass gitt). Derfor anså jeg RGB for å være det eneste aktuelle alternativet, med mindre noen oppriktig kan hevde at S-Video-kabel for Xbox gir knallresultat (TV-en min har en sånn inngang også (Edit: Ser på 'Pedia at S-Video uansett byr på lavere kvalitet, så da utgår det)).

Hvis ingen har noen bedre tips blir det nok Joytech-kabelen fra Komplett, gitt.
 
#6
Kjører den advanced scart fra M$ her selv, ser ihvertfall utrolig stor forskjell på den med RGB enn den composite som følger med boxen gitt. Og har man forsterker som har surround og optisk inngang så er det også et must med en slik kabel.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
#7
Har du noen tips om hvor den er å få tak i nå om dagen?
 
#8
Så å si umulig å finne på noen webshoper for tia virker det som desverre, så sjekk innom din lokale spillesjappe: spiderman, datakjeden, spaceworld.. Er nok det beste tipset, eller så kan man sjekke ebay eller noen utenlandske webshops eller bruktmarkedet på hw.no som sikkert har den endel rimeligere. De fleste kvitter seg jo med slikt nå, for å få inn nyere generasjons utstyr.

Edit: var snill med deg nå, også fant jeg noe billig greie på play.com faktisk. http://www.play.com/Games/Xbox/4-/115618/-...;searchsource=0
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
#9
Fett, takker. :)

Eneste er at den ikke ser ut til å ha separate lydkabler, så... da er den litt uaktuell egentlig. :(