Jeg var flink og tok en del bilder mens jeg ruslet rundt på spillexpoen så jeg tenker at dere bare slår følge med meg over messegulvet og får et lite innblikk i hva som fanget interessen min!
Her starter ferden! Jeg ble stående og vurdere hvilken retning jeg skulle ta da jeg så noen kjente fremme til venstre.
Spillmuseet! De er en gjeng ildsjeler jeg har skrevet om før, men gjerne deler mer om. Det er samme gjeng som arrangerer retrospillmessen i Sandefjord som varmt anbefales. De hadde diverse obskure konsoller og samlegjenstander utstilt denne gangen også, men nytt var at de har laget sitt eget retrospillmagasin! Jeg plukket med meg to stykker (samlegjenstand, kun 1000 i første opplag) og det ene kan bli ditt i den store desember utfordringen jeg planlegger som kommer rundt månedskiftet!
I tillegg til å stille ut mye interessant hadde de også en salgsbod som jevnt over var endel rimeligere enn konkurrentene. Jeg plukket med meg to rep kit til N64 kontrollere (damn you Mario Party) fra de.
En brofist og respekt til den som klarer å peke ut den spillegale på dette bildet! Det var et hyggelig møte som alltids!
De med ordinær hukommelse burde huske at Agents VS Villain var min og Buggz`s favoritt under NM i gameplay tidligere i år så jeg var spent på hvordan det gikk med utviklingen. De var veldig fornøyd med hvor de var, og de har laget spillet på nytt i Unity (de lagde det originalt med Gamemaker) og planlegger å slippe det på XBone og PS4 i første omgang og på PC etterhvert.
De kunne også fortelle at de har laget et annet spill til touchskjermer som ble lansert nylig!
BoOoo er et spill hvor man styrer et spøkelse som må bli kvitt alle menneskene som trenger seg på. Man gjør det ved å skremme de ved hjelp av å forhekse gjenstander i huset og slukke lys. Det virket småartig, men jeg er ikke noen tilhenger av touchskjerm så ikke noe for meg.
Dette var en hyggelig gjeng! Jeg visste ikke at 501st Legion hadde en norsk filial, men de er visst rundt 70 stykker her til lands så kanskje noe å sjekke ut om du har en stormtropper i magen. (beklager Kak og Shinra, 170 høyde minimum, neida,joda ,neida

) Jeg fortalte om planene mine om å lage en drakt til guttungen fra de nye dukkene og da nikket de anerkjennende.
For de uinnvidde:
Det var ikke bare spill det gikk i. Mange folkehøyskoler og andre studiesteder var representert og viste frem alt det kule man kunne skape etterhvert. 3D modellering og 3D printing er morsomme ting å se live.
GHAAAAAAAHHHHHH!!!!!
På storskjermen kunne man følge med på finalen i CS:GO i Telenorligaen fra kl 14.00. Lagene satt med ryggen til storskjermen på hver sin side og det var god stemning og mye bra spilling! Vinneren vant hele 80k som er ganske bra!
Tid for loot! Jeg fikk med meg følgende:
Star Wars T-skjorte til meg.
Star Wars T-skjorte til guttungen.
2 stk SNES kontrollere. ( @Kak, med europeiske knapper tilogmed)
1 stk N64 kontroller + 2 stk rep kit.
2 stk Retrospill magasin
DOOM 64
Street fighter 2 SNES
Quake 1 N64
Harry Potter skjerf til stesøsteren min.
Eartbound SNES repro rom.
De to her gleder jeg meg vanvittig til å sitte ned med! DOOM 64 skal være en utrolig bra versjon og Earthbound har jeg aldri spilt, men denne halvveis rimelige ROMen har engelsk tekst (usikker på om det finnes originalt?? ) så ja, BÅE!