Hva spiller du for tiden?

Har faktisk begynt med Ratchet & Clank: Tools of destruction igjen, herregud for et morsomt spill.

Også driver jeg å slåss veldig mye om dagen i Brawl.

Også er jeg hobby Pokemon trener på fritiden og Phantom hourglass når jeg er på do.
 
D

Deleted member 91

Gjest
Håhåh, 24-timer suspendering til Sushi, dere! Skriv utfyllende for helvete jævla fittesatan.
 

CyberK

Finner ikke på noe.
Tok nettopp og startet Bourne Conspiracy-demoen. Har ikke begynt å spille ennå, men jeg kan konstatere at det er interessant at Nathan Drake har skaffet seg deltidsjobb som leiemorder med hukommelsestap når han ikke er ute og jakter på mytiske skatter.

Edit: Nå har jeg prøvd den, og jeg er ikke imponert. Som andre har sagt, er det i grunn en stor streng med QTE.
 
Går for tiden i Oblivion på Xbox360. Har hatt det lenge på pc, men følte ikke noe glede i å spille det ettersom pcen ikke takla det skikkelig. En annen ting er at jeg klarer ikke å spille slike spill på pc for da får jeg mer lyst på noe mer online-aktig, som css eller WoW som jeg også spiller for tiden.

Ble ganske så mye mer morsomt å spille Oblivion på kjeksboxen enn det var på pc og det er et spill som er avhengig av at det blir ikke mer moro enn det du gjør det til selv. Lysten til å dra frem Morrowind har også økt betraktelig når jeg sitter å irriterer meg over forskjellig som ikke går an i Oblivion, men i Morrowind. Fremdeles så syns jeg Morrowind er hakket bedre pga sin sjarm og den enorme universet.
GTAIV står også i samlinga, men liker å ta meg god tid til GTA spill og tid har jeg ikke nok av nå, så det skal sikkert gjennomføres iløpet av sommerferien. :)
 
Startet nå på Metal Gear Solid. Skal spille igjennom iallefall de tre første mgs spilla, muligens også mgs: portable ops, som en oppkjøring til MGS4. Friske opp i historien osv nå som vi skal få alle svarene. Steike å jeg elsker det første mgs spillet. Får sånn rar god følelse i magen bare av musikken. Nydelig spill.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Yeah, yeah. :p

Som alle veit er det ingenting som eksamenstid for virkelig å finne godsaker i spillhylla du kunne tenkt deg å fullføre, så langt har jeg laina opp MGS3 i påvente av at fireren dasker ned i postkassa om noen dager. I tillegg begynte jeg jo på Majora's Mask her, og det må fullføres i løpet av sommeren. Dessuten har jeg jo også kjøpt meg Grand Theft Auto 4 som passer perfekt på late sommerdager, og i går begynte jeg på nytt på Ultima VII siden jeg fant ut da jeg skulle skrive om det i klassikertråden at jeg igrunn hadde glemt hva som var så fett med det. Kom kjapt på det: Du spiller som Avatar, selve det levendegjorte bildet på alt som er rett, riktig og godt, men ingenting i spillet (bortsett fra vakter og sånt) hindrer deg i å fucke opp bæsjen til andre godt og grundig så lenge du er barsk nok til å komme deg unna med det. Dessuten er spillet omtrent helt åpent; tenk Morrowind, bare du veit hva du skal gjøre kan du finne de få småtingene som behøves for å runde spillet og se slutten innen et par timer er gått. I prinsippet. Huska også at det var et hemmelig rom i den første byen, hvor du kan traske inn for å finne det beste av våpen og rustning spillet rommer, samt teleportere til alle viktige steder i spillet. Hoi. Mest moro for å leike seg med, satser på å få litt grep på historien denne gang ettersom jeg fatta lite da jeg spilte det som sneip. Spillet er skrevet på Ye Olde Englishe og bruker mange vriene ord så det var ikke så lett for en knert på tolv. Er forøvrig en ganske herlig moral i spillet: Du kan stjæle alt du orker og har plass til så lenge ingen ser det, du kan til og med forfalske skjøter på skip og hestekjerre og faenskap, men nåde deg om du flytter ei kasse ut av et hus mens en vakt ser på, da er det kamp på liv og død. :D
 
Jeg og lillebror startet nettopp på co-op på Baldur's Gate: Dark Alliance II. Vi har allerede spillt gjennom det første hver for oss for lenge siden, og ble regelrett slaktet når vi trodde vi skulle være hardcore og runde spillet på Hard. Etter cirka en halvtime ga vi faen, og tenkte at vi like godt kunne begynne på oppfølgeren, i og med at vi aldri har spillt gjennom det. Dessuten droppet vi høyeste vansklighetsgrad og nøyde oss med å spille på Normal.
 

SirkusMartin

σῶμα σῆμα
Jeg har endelig skaffa meg den oransje boksen, og gjensynet med portal var digg. Vanskeligversjonene av bretta og alle de tid/skritt-challengene (portal-challenge er passe enkelt) er derimot nok til å ville rive ut håret sitt. Jeg sjekka tilogmed gamefaqs for å se om det var mulig. "Hold et øye med youtube og se på folk som tar speedruns. Prøv å gjøre som dem." Kah.
Også fikk jeg mitt første ordentlige møte med half-life. Spilte aldri enern, så jeg mangler kanskje litt av bakgrunnshistorien, men 2-ern er ordentlig kul. Jeg tenkte "ånei, jævla kjørebrett", men det var bare hovercraften som var kjip, buggyen var helt rå. Homo styresystem, men læll. Og så tenkte jeg "ånei, jævla zombier" (det er en kjennsgjerning at alle FPS-er må dytte med zombier, gudene vet hvorfor, tilogmed Mass Effect måtte ha dem med), men det var faktisk jævla spennende, jeg greide ikke en gang å irritere meg over de små krabbende drittgreiene. Godt gjennomført, langt, rikitige avbrekk i tempo og setting, alt. Selv da jeg tenkte "ånei, jævla snipere" var det likevel overraskende kult gjennomført. (Hint: å drive og springe fra cover til cover og dodge unna kulene og til slutt hive en granat gjennom vinduet er langt kulere enn det jævla homo snipe-brettet i Walo 3). Jeg er svært fornøyd. Og achievementene er festlige greier - defiant eier, jeg tror det sier noe om meg at jeg tok den uten å vite hva det var (hint: du får den for å plukke opp boksen tidlig i spillet og heller hive den i huet på combine-kisen).

Ellers spiller jeg fortsatt Walo 3, har blitt lvl. 33, men begynner å bli så lei av at folk aldri er det ranken deres skulle tilsi at jeg egentlig gir litt faen. Og jeg er pisslei folk som quitter, det er faenmeg annahver match og alltid i min disfavør.
 

Finkelroy

(┛o‿‿o)┛彡┻━┻
Hoi! Da må du ta noen runder Team Fortress 2 med meg og Jante, og muligens flere spillegale. Hva er Steam-navnet ditt? Det står ikke i noen av Sosial spilling-trådene og hvordan skal jeg da skyte deg i trynet.
 

Jante

privileged CIS shitlord
Har på følelsen at Tivoli Frans har den oransje boksen på den angulære kryssboksen.
 

Finkelroy

(┛o‿‿o)┛彡┻━┻
Nooooooooo

/Edit: Jeg lurte litt på hvorfor jeg ikke har fått noen achievement for å pælme that can i hodet på fyren.
 

Tomas

Frå Oslo ellår någe.
Da fikk jeg endelig de skitne fingra mine på mass effect til pesemaskin \o/ Jeg storkoser meg.

Alle detaljer på maks i 1680x1050, og jeg får 60fps mesteparten av tiden på 8800gt'en min. Så langt har jeg kun merket slowdown når jeg kikker over hele citadel, og tom. da var det snakk om 30-40. Har ikke merket noe til kræsj og bugs som folk syter over.
 

SirkusMartin

σῶμα σῆμα
Hoi! Da må du ta noen runder Team Fortress 2 med meg og Jante, og muligens flere spillegale. Hva er Steam-navnet ditt? Det står ikke i noen av Sosial spilling-trådene og hvordan skal jeg da skyte deg i trynet.
Se nu at skaffe dere krysskasser med oransje bokser da, datajøder.
 
SadoMartin: Jeg spiller gjerne Walo med deg siden, trodde alle hadde forlatt det jeg :3 Begynte å spille Live forrige helg, og det var et digg gjensyn. Tok et par runder før jeg kom ordentlig inn i det, men.. Er i Skill lvl. 29 atm, Highest Skill lvl. 30 <_<

Ble ferdig med storyen i GTAIV forrige helg. Diggbest sandkassespill. Nå blir det Walo 3 igjen fremover, bare jeg får kablet opp burken etter å ha spilt hos en kompis..
 
Spiller GTAIV når jeg passer hunden til søsteren min på hennes 360...
Men for det meste spiller jeg P3:FES for øyeblikket, og Metroid Prime-serien.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Passer du hunden til søsteren din på 360-en hennes? :confused:

Velkommen til forumet, forresten. Flere telemarkinger, yay. :D
 

Lodin

Der Waaaah
Det går i Final Fantasy: Crystal Chronicles: My Life as a King of the Jews og det er faktisk veldig ok. Sammenligningen med Actraiser stemmer på sett og vis i at det er et veldig casual bybyggespill. Det har absolutt ingen strategi annet enn at man alltids kan stresse med best mulig plassering for husa sine, men sånt driter jeg i foreløpig. Hele greia minner meg om FF1 eller Dragon Quest 1, bare at man er kongen og kan utnytte dumme helter til å skaffe seg mer makt og penger. Selve historien og karakterene er riktignok bleh, men man får rollespille litt. Så blir man sittende der å trøkke seg gjennom samtaler bare en dag til siden man akkurat har fått enda en ny sak å bygge og man gjerne vil se om det hjelper på statsa til folka sine. Og så får man muligheten til å endre jobben deres og det må man jo teste ut. Og så går no dagan.
Til å være det dyreste stykket Wiiware er jeg strålende fornøyd. Riktignok hadde det gjort seg bedre som en fullt utviklet tittel til DSen, men det vi har her gir flere timer med underholdning til 120 spenn. Bare ikke bruk penger på ekstrashizzelet siden det bare er dyrt søppel. Hundre ganger verre enn hesterustninga fra Oblivion.
 

oma

Village Drunk
mødderføkker, fikk til å gjøre snesemulator ut av pspen min, så nå skal jeg spille The Adventures of Indiana Jones og Sink Or Swim på den i løpet av den neste tiden. Har også fått en silent hill bølge over meg, så kanskje jeg fullfører eneren (det også på psp) også. Så kanskje også Silent Hill Origins etterpå. Er ikke så mange spill som jeg virkelig venter på, dog Alone in the Dark virker spennende, og MGS4 kommer jo om 4 dager. Men ellers er det ikke noen spesielle opplevlser jeg venter på spillmessig.
 
Passer du hunden til søsteren din på 360-en hennes? :confused:

Velkommen til forumet, forresten. Flere telemarkinger, yay. :D
Åh, nei. Hun er på jobb, og da passer jeg hennes hund og spiller GTA4 på 360en. :)

Tusen takk!