Jepp, har sett et par videoer av Death Jr. og det ser mye bedre ut i motion. En del effekter som virkelig imponerer. Det skal også sies at Digital Eclipse (de som lager spillet) bare har hatt det ferdige PSP dev. kit'et i noen måneder og allerede klarer å presse ut såpass bra grafikk.
Og specs til PlayStation Portable ser ut til å bli omtrent like bra som PS2:
CPU: Dual MIPS R4000 32 bit @ 333 MHz (PS2 har en 128 bit som kjører på 295 MHz)
RAM: 8 MB ble annonsert i sommer, men ryktes å ha blitt oppgradert til 32 MB etter klager fra utviklere som fant det vanskelig å konvertere PS2-spill pga. lite minne. 32 MB er altså det samme som PS2 har. PSP sin minnebuss klarer 2,6 GB i sekundet, mens PS2 har 3,2 GB/s.
Medium: Spill lagres på små UMD-disker som kan lagre 1,8 GB. PS2 bruker DVD-formatet som kan lagre opptil 9 GB. PSP vil bruke en bedre komprimeringsteknikk enn den foreldede teknikken som brukes til DVD (MPEG2), så det vil tross mindre lagringsplass være mulig å lagre en hel film i DVD-kvalitet på en UMD-disk.
GPU ("grafikkort"): 166 MHz med 2 MB VRAM, mens PS2 har 150 MHz med 4 MB VRAM.
Teoretisk antall polygoner i sekundet (ikke in-game): 33 millioner (PS2 håndterer 75 millioner)
Altså en meget imponerende hardware vi har i vente. Eneste jeg vil sette fingeren på er 4.5 " skjermen med 480x272 oppløsning. Joda, bra nok til spill (faktisk høyere oppløsning enn PSX-spill), men i minste laget når det gjelder filmer (DVD har oppløsning på 720x576 (PAL)).