Zelda triv

Odolwa.
Hvilke to våpen er de eneste som kan bedeire Ganon i Lttp?
 
Rød fyller opp live ditt.
Blå fyller opp liv og magi.

Edit

Nyt spm
Hvordan kan man få fler en 4 flaskr i The legend of Zelda Ocarina of Time?
 
Rød fyller opp liv, mens blå fyller opp liv og magi?

Edit: ehh, jeg var tydeligvis litt fraværende da jeg leste Naskuls svar. Trodde han skrev at blå fyllte bare opp magi.
 
D

Deleted member 365

Gjest
blå healer magi, mens rød healer liv?

(hakke pipling. trodde det var grønn som healer magi)

Med mindre blå healer helt opp på begge.
 
Nå gjetter jeg bare

Kan det være at man får mere liv av blå? alså det fyller på mere liv
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Den røde medisinen fyller opp alle hjertene dine én gang. Den blå gjør det samme, men etterpå blir den rød. Ergo får du to refills med den blå.
Skamme seg, dere som ikke visste dette. ;)
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Hått fe nokko?!?
Jaiks, der avslørte jeg visst at det er ganske mange år siden jeg spilte LoZ... :flau:

Men, jo. Nytt spørsmål er visst opp til meg, da.

Siden jeg akkurat har spilt gjennom Link's Awakening for N-te gang får dere en TRIPLE WHAMMY med ekspertspørsmål fra DX-versjonen. Go!

Nummer 1:

Dette bildet er vanligvis det første fotografiet i albumet ditt. Da jeg spilte gjennom fikk jeg et annet bilde på denne plassen. Hva gjorde jeg for å få det bildet, og hva var det bilde av?

Nummer 2:
Hvem er den letteste bossen i hele spillet, og hvorfor?

Nummer 3:
Fortell meg hvor mange dungeons man må fullføre for å få tak i boomerangen.

Svar på alle, så får du et poeng. :kos:
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Jesus, jeg drepte Zelda-triviaen.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Øh, okay... en enklere en da.

"ONLY THE ... CAN DESTROY A ROADBLOCK."
Hva er det snakk om?
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Stemmer det. Forøvrig kan alle som ikke har spilt Link's Awakening gå og ta seg et tak, for de er homo hele banden. Bah!

Og, for den nysgjerrige, svarene på mine tre for-vanskelige-for-dere-spørsmål:
1: Svar "No" eller "No way" på alle spørsmålene fotografen stiller deg første gang dere møtes. Bildet du da får er av en slått ut Link og heter "Game over".
2: Sistebossen, fordi han dør av ett enkelt treff med boomerangen og er dermed verdenshistoriens mest pysete boss.
3: Strengt tatt ingen. ;) Så lenge du får med deg alle skattene i hver dungeon (sånn at du har krokskottet) kan du sikre deg boomerangen. Men etter at du har fullført femte dungeon er normalt sett det tidligste punktet i spillet du kan slå kloa i boomerangen.

Så. Da kan dere som ikke kunne dette gå og skamme dere. :)