Fable 2

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Åja, litt sånn som Oblivion/Morrowind er sammenlignbart med GTA da altså. Ikke i det hele tatt.
Det går an å sammenligne spill uansett hvor forskjellige de er, sånn FYI. Alle spill følger noen uforanderlige grunnregler som gjelder uansett om det er Stigespillet eller Metal Gear Solid 4 du holder på med.
 
Jaså, da kan man vel godt si at Metal Gear Solid 4 er bedre enn stigespillet (eller i ditt tilfelle, det motsatte)? Er ikke helt med på den. Eneste fellesnevneren i Saint's Row og Fable må vel være frihet. Samt at SSX er bedre enn Gran Turismo? Begge spillene holder seg jo innenfor racing sjangeren.
 

Lodin

Der Waaaah
Jeg valgte å spandere tida mi på mer Saints Row 2 enn Fable 2 denne helga ergo er woot mer woot enn woot! :sneaky:
 
Du kan godt si at du synes det er mer gøy å spille det ene mer enn det andre, men du sa at Saint's Row var bedre, ikke at du synes det var mer moro å spille.

Men men, det er egentlig bare unødvendig flisespikkeri fra min side.
 

Lodin

Der Waaaah
Tro du meg, jeg hater meg selv for å si dette, men det er sansynligvis bedre og. Har egentlig ikke spilt nok F2 ennå, men SR2 er woot presset på en pen liten disk. GOATSE uten tvil.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Jaså, da kan man vel godt si at Metal Gear Solid 4 er bedre enn stigespillet (eller i ditt tilfelle, det motsatte)? Er ikke helt med på den. Eneste fellesnevneren i Saint's Row og Fable må vel være frihet. Samt at SSX er bedre enn Gran Turismo? Begge spillene holder seg jo innenfor racing sjangeren.
Klart man kan si at Metal Gear Solid 4 er bedre enn Stigespillet, skulle bare mangle. Det går an å peke på at MGS4 er mindre abstrakt enn Stigespillet og dermed er lettere å leve seg inn i, og at man kan spille MGS4 alene. På den annen side tar Stigespillet mye kortere tid å bli ferdig med, og man slipper å lide seg gjennom en teit historie osv. =D

SSX er bedre enn Gran Turismo fordi GT krever at man viser at man kjenner til hvordan en gasspedal virker - tre hundre ganger - før man får lov til å spille og det er møkk kjedelig, dessuten er SSX mer realistisk enn GT fordi å kræsje faktisk har en effekt der. Sånn for eksempel, da.

Poenget mitt er at det ikke er noe i veien for å si at man liker Saints Row 2 bedre enn Fable 2 fordi atte osv., like lite som det er noe i veien for å si at man liker vann bedre enn kebab.
 
Og poenget ditt motsier likevel ikke poenget mitt. Man kan si at man liker et spill bedre, uten at spillene i seg selv ikke kan sammenlignes. Men det var ikke det han gjorde. Det han sa kan heller sammenlignes med å si at FPS er en dårligere sjanger enn Racing. Man kan like en sjanger bedre, men det blir litt feil å si at en sjanger er bra og en er dårlig. Saint's Row og Fable er ikke i samme sjanger, og dermed ikke sammenlignbart på den måten. Hvis du går inn i en butikk og spør etter et RPG, vil du vel bli rimelig skuffet om du får Saint's Row 2.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Jeg snakka om å sammenligne spill og ikke sjangre, jeg da.
 
StarEye: Så man kan egentlig ikke mene at noe er bedre enn noe annet, med mindre de tilhører samme kategori innenfor mediet de presenteres i? Det er greit å si at Ringenes Herre-trilogien er bedre enn In the Name of the King, men ikke at den er bedre enn House of the Dead? Eller begrenser dette seg til spill?
 
Mjo, men poenget var lik det ekstremt populære og velkjente uttrykket: apples and oranges.

Dodraugen: Man kan si at man liker Ringenes Herre trilogien bedre enn House of the Dead, men det er likevel to vidt forskjellige sjangre, så det blir helt feil å sammenligne. Hva om man foretrekker House of the Dead? Er da House of the Dead bedre enn Ringenes Herre? Det må jo fungere begge veier.
 
Påstand: Det uttrykket er ræva. Og ikke våg å påstå at det er bedre enn noe annet uttrykk, med mindre det uttrykket du sammenligner det med dreier seg om det samme.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Men forklar hvorfor man ikke kan sammenligne Fable 2 og Saints Row 2, da. Begge spill gir deg kontrollen over en fysak som raser rundt i en fantasiverden og er enten slem eller snill mot folk. Du må gjøre oppdrag for andre i begge spill for å tjene penger og bygge opp figuren din. Etterhvert som du spiller blir du stadig mektigere og bedre rustet til å takle utfordringene spillet byr på. Og så videre.
 
Ville du anbefalt Fable 2 til en som sier han elsket Saint's Row og GTA, som ikke er spesielt interessert i RPG? Eller Tetris til en som liker Sim City? Du bygger jo i begge spillene, det er jo soleklart sammenlignbart? Hvis man alltid kan sammenligne spill som har noen fellesnevnere, kan man sammenligne alle spill. Det mener jeg blir feil. Man kan like godt sammenligne Jak and Daxter med både Fable og Saint's/GTA.
 
Hvis man alltid kan sammenligne spill som har noen fellesnevnere, kan man sammenligne alle spill. Det mener jeg blir feil.
Hvorfor? Mener du også at "Årets beste"-lister er feil?
 
Tja, ikke no mer feil enn PC Gamer's topp 50 spill gjennom tidene eller en hvilken som helst annen liste. Tolk det som du vil.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Ville du anbefalt Fable 2 til en som sier han elsket Saint's Row og GTA, som ikke er spesielt interessert i RPG? Eller Tetris til en som liker Sim City? Du bygger jo i begge spillene, det er jo soleklart sammenlignbart? Hvis man alltid kan sammenligne spill som har noen fellesnevnere, kan man sammenligne alle spill. Det mener jeg blir feil. Man kan like godt sammenligne Jak and Daxter med både Fable og Saint's/GTA.
Klart man kan sammenligne Jak and Daxter med hva det skal være. Og i hvilke situasjoner er det du ikke kan utdype hvorfor noen burde spille X hvis de liker Y? Ser ikke logikken din her, gitt.
 
Igjen, det dere snakker om er hvorvidt man favoriserer en type spill eller et spill fremfor en annen. Ikke hvorvidt et spill er bedre. Hvis alle spill kunne sammenlignes på den måten så kategoriserer man alt under ett. "Hei, jeg har nettopp kjøpt meg Gears of War, helt genialt spill!". "Nei, der tar du feil, LittleBigPlanet er mye bedre". Høres dette ut som et intelligent svar?
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Ja, hvorfor ikke? Seriøst? Det går an å si at STALKER: Shadow of Chernobyl er bedre enn Big Rigs: Over The Road Racing, for eksempel (tror ikke du finner så mange som er villige til å krangle på akkurat det).

Sånn ellers så går det framover i Fable-verdenen min, ble både bigamist og pappa i kveld. ^^
 
Men når du sier det sånn så sier du egentlig at Stalker representerer sin egen sjanger langt bedre enn Big Rigs representerer sin. Da setter du egentlig ubevisst opp to lister, to forskjellige kategorier, rangerer de fra, si, 1-50 og sammenligner plasseringene. Hvis jeg spør om et spill som ligner på GTA er det fullstendig ulogisk å svare Fable. Særlig når det finnes et tonn med spill som representerer sjangeren spillet egentlig befinner seg i.

Whatever, jeg får vel bare innse at common sense ikke er så vanlig som man skulle tro. :p
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Joa, men nå var det ikke snakk om at noen spurte om et spill som lignet på verken det ene eller det andre, det var snakk om at Lodin syntes ett spill var bedre enn et annet. Du prater om noe annet enn det jeg gjør, iallfall.

Sånn ellers sier det kanskje litt om meg, men jeg synes Hammer er heit. :elsk:

PS: HAMMEEEEEER! IN MY OFFICE, RIGHT NOW! Det skulle vært med i spillet. :(