Har spilt mer binært domene og det har nå offesielt rykka opp på "en veldig bra skytespill"-lista. I motsetning til visse andre skytespill vektlegges det veldig å faktisk spille bra, ikke bare gønne gjennom. Skillshots og killstreaks blir bemerket av lagkameratene dine og belønnet med penger og Likes (som i, folka stoler mer på deg). Det er også tett med setpieces, og her snakker vi alt fra bosskamper til små racing-avbrekk (som ikke var noe særlig å slenge gamla i veggen for, men et artig pauseinnslag) og on-rails-seksjoner (som fungerer helt greit). Det kom så klart QTEs også til slutt, men hittil har det bare vært en og den skal man være rimelig hard på valiumen for å bomme på (trykk B når en markør er innenfor en blå stripe, dætts itt). Bossene krever som regel at man scooter rundt på en arena for å finne rakettammo eller en annen greie man skal bruke til å daske bossen med, og innimellom må man skyte ned små flyvedroner for at de skal droppe ammo. Det er veldig lettspilt, og skammer seg veldig lite over å være et videospill.
Plottet har også rykka fram. Man merker fingeravtrykkene til Nagoshi over hele greia, fra den troverdige småpraten til de lengre dialogscenene som tar dette med eksposisjon i annen rekke og konsentrerer seg heller om å bygge opp interessante figurer og det er sånt jeg liker. Ja, og hvis du følger med kan du se et par øyeblikk hvor Nagoshis berømte forkjærlighet for brunt brennevin vises (han hadde en spalte i Edge for noen år siden, sprit var tema stort sett hver gang på en eller annen måte). Han løken man spiller som er en stereotyp yankee American, men takket være den ennå mer stereotype joviale negeren han har med seg, og de akkurat like stereotype britene, blir det ikke plagsomt. Ja, og spillet er heller ikke fremmed for å kødde med at folka er stereotype, så er det sagt. Har flirt høyt under et par pratesekvenser og det skjer kanskje en gang hvert tredje år.
Nå er jeg fortsatt ikke helt kompis med robotdesignene; antageligvis er jeg bare bortskjemt av Vanquish. Om ikke annet er de veldig tydelige, så får det heller være at de er jævlig lite oppfinnsomme. Det virker bare litt corny at robotene skal være såpass anonyme og generisk humanoide når man likevel befinner seg i en scifi-verden og virkelig kunne kjørt på med monsterdesign, eller til og med dratt det i mer tradisjonell mecha-retning og det ville fortsatt vært bedre. Uansett er det ikke så gæærnt som i den jævla Will Smith-filmen I, Robot, så da får jeg vel være takknemlig for det.
Men, ja. Shoot Many Robots, the cover shooter. Skaff dere dette når det blir billig (har vel allerede skjedd med konsollutgavene).