Mine damer og herrer, jeg gir dere..
Spillegals grusomme og episke kamp for galaktisk herredømme
Dag 1 - la plottinga begynne!
justincase
Jeg har allerede spilt en runde med Neptune's Pride, et spill med tilfeldige deltagere hvor jeg var totalt dominerende. Leste meg opp på andres erfaringer fra spillet, og dannet strukturen i en plan som vil sikre meg seier. I korte trekk dreier den seg om å investere tungt i økonomi, bruke penger og diplomati smart til å bytte til meg alt jeg trenger. Forhåpentligvis bytter alle med meg, så ingen vil ha meg ut. Med godt mot logger jeg inn og starter ballet første dagen, spent på om jeg er den uheldige motherfuckeren som starter i midten. Heldigvis ble det Jante, og jeg hadde fått en komfortable startposisjon nede i høyre hjørnet av kartet. Mine nærmeste naboer var Kalli og Martin, to hyggelige gutter jeg har hengt med i RL og har hemmeligheter om de ikke vil jeg skal dele på nettet, så dette tenker jeg blir fint! Det skulle det ikke.
Startet umiddelbart med å sende ut skip, bare for til min forskrekkelse forstå at jeg er fanget. Fanget av en magisk romvegg som avskjærer meg fra resten av universet. Du skjønner, en av teknologiene man kan velge å researche er range, rekkevidden skipene dine kan fly, og med unntak av en håndfull ubrukelige stjerner må min plan om å utvide for å legge universet under meg på is til jeg får oppgradert Range. Det vil ta to dager.
Jeg griner fælt over det, for naturlig nok gjør at Kalli uten problemer vil kunne ekspandere sørover mot meg, som Martin kan gjøre østover. Så jeg må strekke ut hender, mange og fort! Først og fremst dannes den viktigste alliansen for spillet: Utenlandsalliansen. I samarbeid med Nilo blir planen vår om at jeg skal leve så lenge som mulig og han pule så mange som mulig dannet. I tillegg, og antagelig viktigst, er det å få på plass en anti-Kalli bevegelse. Han vil fort og hardt være over meg som en stripper i San Francisco, og da må jeg ha backing. Responsen er god, mange vil men flere er langt unna, Martin vil nok ta ned Kalli, og Jante gir meg moralsk støtte. En grei start.
Hvem som skal trades hva med osv blir en helvetes kabal, men jeg får den til å gå opp til slutt. Det eneste som kan bli vanskelig er å forklare hvor noe av techen kom fra, men det går seg til.
Nå må jeg vente.
Kalli
Fiender og slasker på alle kanter. Gjorde avtaler med Agra om hvor territoriet skulle ligge fremover, ingen kontakt med JC (hadde egentlig aldri det).
agradula
herp derp
Nilo
First thing is first. Me and JC will rape you all…nuff said… lets move on.
Well, it begins. Our position is what it is, have two noobs on both my flanks, have to watch out for them. Best thing would be to make a “friendly” agreement, not to attack each other and set up borderlines. And when the time is right, stab them in their back and rape their stars for any recourses what so ever. Our main targets have been localized, the red vagina Fistuss and sky blue Buggz, both of these need to be eliminated, as their elimination is the main objective. They have both been teasing and calling me names for many years on spillegal, and now is the time for revenge!
Communication center is set up, and my first transmission was sent to Fetthest:
As a technical fault, my 2nd transmission was mixed up, and was sent to the wrong person. But this idiot had no chance of knowing what was going on anyways. Fetthest serves just as a pawn in my plan, I have no use of him at all as a human, only value I see are those precious stars he is sitting on. I’ll try to bait other players to attack him, and then he will die! He gave God of War III a bad review, and this person shall feel the might of OLYMPIS, IN HIS AAAAAAAAS! So the first piece of my master plan was set, now I needed to win Agradula’s trust.
First contact with Agra:
During pre-war this monkey was sure that he would win the war, but as seen, he has no clue of what boarders are. What a slut. I feel that it’s more to him then what meets the eye. (PLAYING NOW TRANSOFRMERS SONG)
As seen, my persona leads these fools to think that I’m some kind of noob, which is the strategy I have chosen to use during this war. Both my transmissions were successful, 1st day has gone as planned.
Yetipants
Okay, spillet starter. Skal vi se her, jeg ligger klemt oppe i venstre hjørne av galaksen, med Buggz nede til venstre og Nilo rett til høyre for meg. Det første jeg ser idet jeg begynner å orientere meg er at Nilo har sendt forslag om allianse. Siden jeg er en upålitelig faen er min første impuls å sende forslag om allianse til Buggz, sånn at jeg eventuelt kan dobbel-deale litt her. Jeg veit så klart ikke hvor jeg har Nilo heller, men hvis Buggz slår seg vrang blir jeg kompis med Nilo i alle fall. I beste fall blir jeg bøddi med begge to, og da er det på tide å sikte litt lenger unna for å finne noen andre jeg kan chumme med (dvs. utnytte). Give them nothing, but take from them everything osv.
Håhå, jeg foregriper begivenhetenes gang aldri så lite (det er aldri negativt vet du) og innleder en prat med Jante for å alliere meg. Har ennå ikke svart Nilo, så hvis jeg får ja fra Buggz og Jantis blir det koordinert angrep på Nilo. Jeg er helt klart den beste taktikeren noensinne.
Se her ja, Jante svarer rimelig kjapt og gir uttrykk for å være med på leken. Han har innsett det samme som meg; enten går jeg mot Nilo eller så går jeg mot Buggz. Nå avhenger utfallet av hva Buggz svarer.
Etter litt kjapp scouting har jeg sendt flåter for å græbbe de mest tiltrekkende systemene i nærheten av kjernesystemene mine (dvs. de jeg starter med). Det ser ut som om jeg har en ganske grei start; hovedsystemet mitt har 1 i Science (dvs. det som er dyrest å oppgradere) og 5 på både Economy og Industry. Siden Science er så sabla dyrt oppgraderer jeg det bare en gang på hovedsystemet mitt, mens jeg rasker opp litt mer Economy og Industry på de andre kjernesystemene mine. Er liksom ikke så mye annet jeg kan gjøre, og å sitte på ræva for å gi de andre spillerne et forsprang frister ikke all verdens. Planen for i morra er å erobre systemene som ligger rett over meg og ekspandere litt både mot Buggz og Nilo, mens jeg avventer den diplomatiske situasjonen. Føler meg fornøyd med starten, og siden jeg har null erfaring med spillet regner jeg med at dette bare er starten på en uhindret rusletur mot førsteplassen.
Håhåhå. Jante rapporterer tilbake og informerer om at ikke bare er han med på laget, men Martin har vært chummy med ham også. Jeg antar dette betyr at Martin også har lagt seg på rygg for SHDR, med mindre han er teit, noe han ikke er (Martin altså). Og videre... Buggz burde være i samtale med enten SHDR, Jante eller meg. Jeg har ennå ikke hørt et knyst fra den kanten, så noe er i gjære. Eller så har han bare ikke logga inn ennå. Samma det, her er det på tide å handle. Og med "handle" mener jeg "anrette noen dolker bak noen rygger". Jeg er mest keen på å harve Buggz eller Nilo, siden de er nærmest meg og dermed står lagligst til for at jeg kan swoope inn og høste deres harde arbeid. Så dermed melder jeg SHDR og foreslår en allianse. Jeg skriver eksplisitt "med det formål å mose Buggz" før jeg kommer på at hvis gutta allerede er i cahoots blir dette lett stygt. Jante får derimot vite om planen min siden han allerede har foreslått et angrep. Vi lukter antakeligvis blod begge to, og hvis Jante er bare litt som meg blir det fort meg han vender seg mot hvis jeg ikke er med på notene. Så, jeg er med på notene. Flere noter, faktisk. Så får vi se hvordan dette går.
Jeg har sjekka litt hvordan de andre ligger an. Viser seg at jeg ligger omtrent midt på treet hva angår priser på å researche ting; et par stykker har like mye Science som meg, men mer av de andre sakene samtidig som jeg ligger foran med Science hva angår et par andre. Merker også at jeg har kommet litt treigt i gang, jeg ligger et stykke bak når det gjelder rå styrke og eiendommer. Det virker som om min taktikk med å satse på backstabbing fra første sekund var mitt beste alternativ uansett.
Her skjer ting, vøtt! SHDR svarer på min forespørsel ved å "antyde" (dvs. si rett ut) at Martin må dø. Akkurat som meg er han trengt inn i et hjørne. Jeg lanserer planen om å gå sammen med Jante om å mose Buggz først, siden han vil være en trussel både for SHDR, Jante og meg. Etter at han faller, tar vi for oss Martin. Etter mitt skjønn ligger Buggz altfor laglig til for hogg til at vi har råd til å la ham være. Så får vi se hva gutta svarer.
...Se her, ja. Buggz har våknet til liv. Jeg får visst anledning til å doublecrosse tidligere enn jeg hadde tenkt. Okay, Buggz mener nå at vi skal gå på Nilo. Det rimer dårlig med renkene jeg har smidd overfor de andre, sååå... hmm. Okay. Jeg ekspanderer litt nedover mot Buggz, samtidig som jeg tar de stjernene Nilo og jeg har avtalt at jeg skal ta. Så holder jeg meg inne med ham mens vi i alliansen gjør oss klare for å fiste Buggz. Og så slår vi til når han begynner å ane uråd. Eller bare når det passer. Vi får se.
Buggz
Wow, masse fine knapper og mange fine farger. Jeg leste aldri den RPS-greia og har såvidt skummet meg gjennom den heller ubetydelige "tutorialen", men den foreslår fire steg. "Move Your Fleets.": Vi er ved dag 1 og ingen er i krig helt ennå. "Upgrade your stars": economy gir meg spenn en gang i døgnet og industry lager skip. Sounds good, jeg bruker alt jeg har på å oppgradere en av hver på et utvalg planeter. "Choose your technology": den står allerede på weapons. Weapons høres bra ut. "Talk to the other players": foreløbig aner jeg ikke hvem jeg har rundt meg engang, men nå skal jeg uansett lalle. Får se hva som skjer i morgen.
SHDR
ENTRY NOT FOUND
SirkusMartin
Merker selvsagt litt seint at vi er i gang! Men har en god åpningsposisjon - har Erlend rett til venstre, og han er jo strategiidiot har jeg hørt, så safer på at jeg bare kan gå løs på ham som jeg vil. Har Jante rett over meg, og jeg må litt opp for å komme meg utover mot høyre - jeg ser at shitten kommer til å gå ned over Jante igjen, så jeg ser ikke vitsen med å gå den veien. Så da approacher jeg Jante, som virker litt kjølig, men jeg skal nok få ham på rett spor. Med alle gutta over seg trenger han meg trygg i ræva så han kan konse oppover. Hvis jeg tar meg av Erlend også, så har han det enda greiere, det er litt kjipt å være the kid in the midten. Videre prøver jeg meg på Filip, som, vel, har det så ræva at han tar sikkert imot de håndsrekningene han kan få. Han MÅ jo forske range, så hvis jeg supplerer ham med våpen (som er det jeg gyver løs på), kan jeg begynne å hoppe lenger ganske raskt, og sette Kalli fast mellom oss. Aw yeah, omtrent hele bunnen av stjernetåka skal bli min, morrapulere.
Bruker spenna mine på å dele opp flåta litt, gidder ikke lage så veldig tunge enda, får opp én vitenskap, og går litt løs på økonomi og bittelitt industri. Er viktigere med spenn og flere stjerner enn mest mulig skip fra dag én, tror jeg, men viktig å sørge for at de kommer jevnlig så jeg ikke ender opp bak alle de andre og bare må forsvare. Satser på å bruke spenna jeg får neste runde på litt techbytting og økonomi, alternativt mer vitenskap om folk ikke har spenn til å bytte tech. God start, føler jeg! Masse nærliggende stjerner å fiste, og enkel hjemmebane å forsvare. Nå må jeg bare la romfallosen balle på seg.
Jess, kontakt med Filip, tror han mekker meg range, hvis ikke gir Jonna meg det. Gode greier. Jante er litt mer var og ignorerer tech-bytte-forespørselene mine, men det gjør ikke så mye så lenge jeg får av de førstnevnte. Jeg vet derimot at Jante i all hovedsak ser oppover som trusselen, men går ut i fra at Buggz dauer på seg; og at han er enig i at vi kan opprette en formell allianse for å unngå å kræsje inn i hverandre når vi griper om oss etter stjerner i området mellom ham og meg. 50 spenn investert er 50 spenn investert!
Jante
Javel. Slik ser altså kartet ut. Spillet har pult meg i rassen og plassert meg midt i den proverbiale sjokoladestjerna. Til sør for meg har jeg Martin og SHDR, til vest er Buggz lokalisert, nordover finner vi Yeti og Nilo, og langt mot øst agradula, Kalli og justin. Dette er første gangen jeg spiller, så jeg tar det meste på gefühlen. Jeg aner ikke hva jeg driver med, men bestemmer meg for å oppgradere de planetene mine som har størst Natural Resources, samt bygge et par Super Carriers på de beste planetene mine. Jeg bestemmer meg også raskt for å ekspandere, noe som alltid lønner seg i slike spill. Jeg sender derfor flåter i alle retninger for å grabbe så mange planeter som mulig, uavhengig av deres Natural Resources. For keiseren!
Den langsiktige strategiske planen nå er først å ta hånd om Martin i sør; noe som vil gi meg fri rygg og stor tumleplass østover. La oss bare håpe at SHDR ikke blir et stort problem. Fra nord (og vest) kommer sikkert alle til å ville leke deilige med hverandre, så jeg går utifra at jeg vil tape litt terreng der oppe. Jeg tipper det vil ta et par dager før noen slag finner sted, så dette gir meg tid til å bli kjent med spillet og eventuelt bedrive litt skittent diplomati. Jeg får prøve å gjøre så godt jeg kan med den ræva hånda spillet har gitt meg.
Jeg sender ut en åpen invitasjon til agradula i håp om å få litt hjelp til å distrahere Nilo mens jeg tar meg av Martin i sør. Jeg stoler faen ikke på noen av naboene mine, og agradula er vel den nærmeste mer eller mindre pålitelige spilleren. Jeg sender også en høflig melding til Justin og tilbyr min hjelp med Kalli hvis han skulle få problemer. Justin er nok den snilleste av alle som er med, så tviler litt på at han vil backstabbe noen. Hvor ærlig jeg er vet jeg ikke helt selv enda. Vi får se hva som skjer. Jeg må avvente situasjonen i det galaktiske nærområdet mitt før jeg tar noen teite avgjørelser.
Also: Waypoints er genialt. La samme flåte valse over opptil flere planeter i en optimalisert rute hver dag!
Spillegals grusomme og episke kamp for galaktisk herredømme

Dag 1 - la plottinga begynne!

justincase

Jeg har allerede spilt en runde med Neptune's Pride, et spill med tilfeldige deltagere hvor jeg var totalt dominerende. Leste meg opp på andres erfaringer fra spillet, og dannet strukturen i en plan som vil sikre meg seier. I korte trekk dreier den seg om å investere tungt i økonomi, bruke penger og diplomati smart til å bytte til meg alt jeg trenger. Forhåpentligvis bytter alle med meg, så ingen vil ha meg ut. Med godt mot logger jeg inn og starter ballet første dagen, spent på om jeg er den uheldige motherfuckeren som starter i midten. Heldigvis ble det Jante, og jeg hadde fått en komfortable startposisjon nede i høyre hjørnet av kartet. Mine nærmeste naboer var Kalli og Martin, to hyggelige gutter jeg har hengt med i RL og har hemmeligheter om de ikke vil jeg skal dele på nettet, så dette tenker jeg blir fint! Det skulle det ikke.
Startet umiddelbart med å sende ut skip, bare for til min forskrekkelse forstå at jeg er fanget. Fanget av en magisk romvegg som avskjærer meg fra resten av universet. Du skjønner, en av teknologiene man kan velge å researche er range, rekkevidden skipene dine kan fly, og med unntak av en håndfull ubrukelige stjerner må min plan om å utvide for å legge universet under meg på is til jeg får oppgradert Range. Det vil ta to dager.
Jeg griner fælt over det, for naturlig nok gjør at Kalli uten problemer vil kunne ekspandere sørover mot meg, som Martin kan gjøre østover. Så jeg må strekke ut hender, mange og fort! Først og fremst dannes den viktigste alliansen for spillet: Utenlandsalliansen. I samarbeid med Nilo blir planen vår om at jeg skal leve så lenge som mulig og han pule så mange som mulig dannet. I tillegg, og antagelig viktigst, er det å få på plass en anti-Kalli bevegelse. Han vil fort og hardt være over meg som en stripper i San Francisco, og da må jeg ha backing. Responsen er god, mange vil men flere er langt unna, Martin vil nok ta ned Kalli, og Jante gir meg moralsk støtte. En grei start.
Hvem som skal trades hva med osv blir en helvetes kabal, men jeg får den til å gå opp til slutt. Det eneste som kan bli vanskelig er å forklare hvor noe av techen kom fra, men det går seg til.
Nå må jeg vente.
Kalli

Fiender og slasker på alle kanter. Gjorde avtaler med Agra om hvor territoriet skulle ligge fremover, ingen kontakt med JC (hadde egentlig aldri det).
agradula

herp derp
Nilo

First thing is first. Me and JC will rape you all…nuff said… lets move on.

Well, it begins. Our position is what it is, have two noobs on both my flanks, have to watch out for them. Best thing would be to make a “friendly” agreement, not to attack each other and set up borderlines. And when the time is right, stab them in their back and rape their stars for any recourses what so ever. Our main targets have been localized, the red vagina Fistuss and sky blue Buggz, both of these need to be eliminated, as their elimination is the main objective. They have both been teasing and calling me names for many years on spillegal, and now is the time for revenge!
Communication center is set up, and my first transmission was sent to Fetthest:
As a technical fault, my 2nd transmission was mixed up, and was sent to the wrong person. But this idiot had no chance of knowing what was going on anyways. Fetthest serves just as a pawn in my plan, I have no use of him at all as a human, only value I see are those precious stars he is sitting on. I’ll try to bait other players to attack him, and then he will die! He gave God of War III a bad review, and this person shall feel the might of OLYMPIS, IN HIS AAAAAAAAS! So the first piece of my master plan was set, now I needed to win Agradula’s trust.

First contact with Agra:
During pre-war this monkey was sure that he would win the war, but as seen, he has no clue of what boarders are. What a slut. I feel that it’s more to him then what meets the eye. (PLAYING NOW TRANSOFRMERS SONG)
As seen, my persona leads these fools to think that I’m some kind of noob, which is the strategy I have chosen to use during this war. Both my transmissions were successful, 1st day has gone as planned.
Yetipants

Okay, spillet starter. Skal vi se her, jeg ligger klemt oppe i venstre hjørne av galaksen, med Buggz nede til venstre og Nilo rett til høyre for meg. Det første jeg ser idet jeg begynner å orientere meg er at Nilo har sendt forslag om allianse. Siden jeg er en upålitelig faen er min første impuls å sende forslag om allianse til Buggz, sånn at jeg eventuelt kan dobbel-deale litt her. Jeg veit så klart ikke hvor jeg har Nilo heller, men hvis Buggz slår seg vrang blir jeg kompis med Nilo i alle fall. I beste fall blir jeg bøddi med begge to, og da er det på tide å sikte litt lenger unna for å finne noen andre jeg kan chumme med (dvs. utnytte). Give them nothing, but take from them everything osv.
Håhå, jeg foregriper begivenhetenes gang aldri så lite (det er aldri negativt vet du) og innleder en prat med Jante for å alliere meg. Har ennå ikke svart Nilo, så hvis jeg får ja fra Buggz og Jantis blir det koordinert angrep på Nilo. Jeg er helt klart den beste taktikeren noensinne.
Se her ja, Jante svarer rimelig kjapt og gir uttrykk for å være med på leken. Han har innsett det samme som meg; enten går jeg mot Nilo eller så går jeg mot Buggz. Nå avhenger utfallet av hva Buggz svarer.
Etter litt kjapp scouting har jeg sendt flåter for å græbbe de mest tiltrekkende systemene i nærheten av kjernesystemene mine (dvs. de jeg starter med). Det ser ut som om jeg har en ganske grei start; hovedsystemet mitt har 1 i Science (dvs. det som er dyrest å oppgradere) og 5 på både Economy og Industry. Siden Science er så sabla dyrt oppgraderer jeg det bare en gang på hovedsystemet mitt, mens jeg rasker opp litt mer Economy og Industry på de andre kjernesystemene mine. Er liksom ikke så mye annet jeg kan gjøre, og å sitte på ræva for å gi de andre spillerne et forsprang frister ikke all verdens. Planen for i morra er å erobre systemene som ligger rett over meg og ekspandere litt både mot Buggz og Nilo, mens jeg avventer den diplomatiske situasjonen. Føler meg fornøyd med starten, og siden jeg har null erfaring med spillet regner jeg med at dette bare er starten på en uhindret rusletur mot førsteplassen.
Håhåhå. Jante rapporterer tilbake og informerer om at ikke bare er han med på laget, men Martin har vært chummy med ham også. Jeg antar dette betyr at Martin også har lagt seg på rygg for SHDR, med mindre han er teit, noe han ikke er (Martin altså). Og videre... Buggz burde være i samtale med enten SHDR, Jante eller meg. Jeg har ennå ikke hørt et knyst fra den kanten, så noe er i gjære. Eller så har han bare ikke logga inn ennå. Samma det, her er det på tide å handle. Og med "handle" mener jeg "anrette noen dolker bak noen rygger". Jeg er mest keen på å harve Buggz eller Nilo, siden de er nærmest meg og dermed står lagligst til for at jeg kan swoope inn og høste deres harde arbeid. Så dermed melder jeg SHDR og foreslår en allianse. Jeg skriver eksplisitt "med det formål å mose Buggz" før jeg kommer på at hvis gutta allerede er i cahoots blir dette lett stygt. Jante får derimot vite om planen min siden han allerede har foreslått et angrep. Vi lukter antakeligvis blod begge to, og hvis Jante er bare litt som meg blir det fort meg han vender seg mot hvis jeg ikke er med på notene. Så, jeg er med på notene. Flere noter, faktisk. Så får vi se hvordan dette går.
Jeg har sjekka litt hvordan de andre ligger an. Viser seg at jeg ligger omtrent midt på treet hva angår priser på å researche ting; et par stykker har like mye Science som meg, men mer av de andre sakene samtidig som jeg ligger foran med Science hva angår et par andre. Merker også at jeg har kommet litt treigt i gang, jeg ligger et stykke bak når det gjelder rå styrke og eiendommer. Det virker som om min taktikk med å satse på backstabbing fra første sekund var mitt beste alternativ uansett.
Her skjer ting, vøtt! SHDR svarer på min forespørsel ved å "antyde" (dvs. si rett ut) at Martin må dø. Akkurat som meg er han trengt inn i et hjørne. Jeg lanserer planen om å gå sammen med Jante om å mose Buggz først, siden han vil være en trussel både for SHDR, Jante og meg. Etter at han faller, tar vi for oss Martin. Etter mitt skjønn ligger Buggz altfor laglig til for hogg til at vi har råd til å la ham være. Så får vi se hva gutta svarer.
...Se her, ja. Buggz har våknet til liv. Jeg får visst anledning til å doublecrosse tidligere enn jeg hadde tenkt. Okay, Buggz mener nå at vi skal gå på Nilo. Det rimer dårlig med renkene jeg har smidd overfor de andre, sååå... hmm. Okay. Jeg ekspanderer litt nedover mot Buggz, samtidig som jeg tar de stjernene Nilo og jeg har avtalt at jeg skal ta. Så holder jeg meg inne med ham mens vi i alliansen gjør oss klare for å fiste Buggz. Og så slår vi til når han begynner å ane uråd. Eller bare når det passer. Vi får se.
Buggz

Wow, masse fine knapper og mange fine farger. Jeg leste aldri den RPS-greia og har såvidt skummet meg gjennom den heller ubetydelige "tutorialen", men den foreslår fire steg. "Move Your Fleets.": Vi er ved dag 1 og ingen er i krig helt ennå. "Upgrade your stars": economy gir meg spenn en gang i døgnet og industry lager skip. Sounds good, jeg bruker alt jeg har på å oppgradere en av hver på et utvalg planeter. "Choose your technology": den står allerede på weapons. Weapons høres bra ut. "Talk to the other players": foreløbig aner jeg ikke hvem jeg har rundt meg engang, men nå skal jeg uansett lalle. Får se hva som skjer i morgen.
SHDR

ENTRY NOT FOUND
SirkusMartin

Merker selvsagt litt seint at vi er i gang! Men har en god åpningsposisjon - har Erlend rett til venstre, og han er jo strategiidiot har jeg hørt, så safer på at jeg bare kan gå løs på ham som jeg vil. Har Jante rett over meg, og jeg må litt opp for å komme meg utover mot høyre - jeg ser at shitten kommer til å gå ned over Jante igjen, så jeg ser ikke vitsen med å gå den veien. Så da approacher jeg Jante, som virker litt kjølig, men jeg skal nok få ham på rett spor. Med alle gutta over seg trenger han meg trygg i ræva så han kan konse oppover. Hvis jeg tar meg av Erlend også, så har han det enda greiere, det er litt kjipt å være the kid in the midten. Videre prøver jeg meg på Filip, som, vel, har det så ræva at han tar sikkert imot de håndsrekningene han kan få. Han MÅ jo forske range, så hvis jeg supplerer ham med våpen (som er det jeg gyver løs på), kan jeg begynne å hoppe lenger ganske raskt, og sette Kalli fast mellom oss. Aw yeah, omtrent hele bunnen av stjernetåka skal bli min, morrapulere.
Bruker spenna mine på å dele opp flåta litt, gidder ikke lage så veldig tunge enda, får opp én vitenskap, og går litt løs på økonomi og bittelitt industri. Er viktigere med spenn og flere stjerner enn mest mulig skip fra dag én, tror jeg, men viktig å sørge for at de kommer jevnlig så jeg ikke ender opp bak alle de andre og bare må forsvare. Satser på å bruke spenna jeg får neste runde på litt techbytting og økonomi, alternativt mer vitenskap om folk ikke har spenn til å bytte tech. God start, føler jeg! Masse nærliggende stjerner å fiste, og enkel hjemmebane å forsvare. Nå må jeg bare la romfallosen balle på seg.
Jess, kontakt med Filip, tror han mekker meg range, hvis ikke gir Jonna meg det. Gode greier. Jante er litt mer var og ignorerer tech-bytte-forespørselene mine, men det gjør ikke så mye så lenge jeg får av de førstnevnte. Jeg vet derimot at Jante i all hovedsak ser oppover som trusselen, men går ut i fra at Buggz dauer på seg; og at han er enig i at vi kan opprette en formell allianse for å unngå å kræsje inn i hverandre når vi griper om oss etter stjerner i området mellom ham og meg. 50 spenn investert er 50 spenn investert!
Jante

Javel. Slik ser altså kartet ut. Spillet har pult meg i rassen og plassert meg midt i den proverbiale sjokoladestjerna. Til sør for meg har jeg Martin og SHDR, til vest er Buggz lokalisert, nordover finner vi Yeti og Nilo, og langt mot øst agradula, Kalli og justin. Dette er første gangen jeg spiller, så jeg tar det meste på gefühlen. Jeg aner ikke hva jeg driver med, men bestemmer meg for å oppgradere de planetene mine som har størst Natural Resources, samt bygge et par Super Carriers på de beste planetene mine. Jeg bestemmer meg også raskt for å ekspandere, noe som alltid lønner seg i slike spill. Jeg sender derfor flåter i alle retninger for å grabbe så mange planeter som mulig, uavhengig av deres Natural Resources. For keiseren!
Den langsiktige strategiske planen nå er først å ta hånd om Martin i sør; noe som vil gi meg fri rygg og stor tumleplass østover. La oss bare håpe at SHDR ikke blir et stort problem. Fra nord (og vest) kommer sikkert alle til å ville leke deilige med hverandre, så jeg går utifra at jeg vil tape litt terreng der oppe. Jeg tipper det vil ta et par dager før noen slag finner sted, så dette gir meg tid til å bli kjent med spillet og eventuelt bedrive litt skittent diplomati. Jeg får prøve å gjøre så godt jeg kan med den ræva hånda spillet har gitt meg.
Jeg sender ut en åpen invitasjon til agradula i håp om å få litt hjelp til å distrahere Nilo mens jeg tar meg av Martin i sør. Jeg stoler faen ikke på noen av naboene mine, og agradula er vel den nærmeste mer eller mindre pålitelige spilleren. Jeg sender også en høflig melding til Justin og tilbyr min hjelp med Kalli hvis han skulle få problemer. Justin er nok den snilleste av alle som er med, så tviler litt på at han vil backstabbe noen. Hvor ærlig jeg er vet jeg ikke helt selv enda. Vi får se hva som skjer. Jeg må avvente situasjonen i det galaktiske nærområdet mitt før jeg tar noen teite avgjørelser.
Also: Waypoints er genialt. La samme flåte valse over opptil flere planeter i en optimalisert rute hver dag!