
Se på den jævla utgaven av den tohoda babbyen a! Dette har derimot ikke noe med det muligens Notch-finansierte Psychonauts 2 å gjøre, men er derimot et prosjekt som har brygget en stund.
Tim Schafer og co. samt Ron Gilbert har sett seg lei på at utgivere ikke vil ta i pek og klikkere lenger så nå ber de fansene hjelpe dem å finansiere ett. Det gjøres via Kickstarter hvor folk går inn å lover å donere så så mye spenn til prosjektet. Jo mer man gir jo mer får man tilbake.
Det starter på 15 dollars og da får man tilgang på den endelige versjonen, betaer og bakgrunnsinformasjon i form av et privat forum og en dokumentarserie som skal mekkes underveis. Så går det oppover med diverse ekstraer som soundtrack og signerte postere og hvis man donerer 20.000 dollar får man spise middag og bowle med teamet mens om man gir 150.000 får man en av fire fortsatt innpakka utgaver av Day of the Tentacle.

Men men, prosjektet skal gå over seks til åtte måneder og DF lover at utviklinga skal være så åpen som over hodet mulig. Det foreløpige navnet Er Double Fine Adventure og så langt er Steam distribusjonsplatformen. Kommer det inn nok spenn vil det og dukke opp porter.
For at det skal bli no av må folk si seg villige til å gi 400.000 dollars og med tanke på at de bare etter noen timer ligger på 200k så er det ganske opplagt at dette er en ting som skjer.
Jeg gleder meg.
