Hva Microsoft (og tredjepartsutviklere) har å by på framover

kakarlsen

Høyere yrkesfaglig
Ikke er det potet, og ikke er det gull! HEHEHE
 

kakarlsen

Høyere yrkesfaglig
Ost er namme.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
De gjør det. Sånn ellers hardcoregama Lodin og jeg en runde Harms Way istad og jeg syntes det ga valuta for pengene på flere måter. Klart, bilkjøringa var rimelig twitchy og det var ikke noe særlig dybde der, men det var en ganske smart kobling mellom kjøring og tower defense. Fokuset var ganske smalt også, så det som lå der virka solid. Hadde det fått lov til å bli utvikla som noe mer ordentlig enn en chipsreklame kunne det blitt rimelig interessant. Bra value for the buck iallfall.
 

Lodin

Der Waaaah
Fra 16. februar starter det siste Live Arcade stuntet til MS, denne gangen som House Party. Først ute er Hard Corps: Uprising, bedre kjent som Konami sitt nye Contra. Det blir artig. Etter det følger no pokerdritt, Bejewled Blitz og så får vi Beyond Good & Evil HD. Det er som kjent gromt, men med mindre man har en PS2 eller Xbox1 for hånden uspillbart. PC teller ikke siden den porten er væpperst. Så til sist dukker Torchlight opp og det bør alle som ikke har prøvd prøve. Dibalo i alt annet enn navnet ned til at det har stært grafikken til WoW (som også D3 skal bruke :p ). Så spørs det åssen styringa er med gamepad.
 

kakarlsen

Høyere yrkesfaglig
Det er som kjent gromt, men med mindre man har en PS2 eller Xbox1 for hånden uspillbart.
Du glemte at GameCube-utgaven var den beste. :ras:
 

Lodin

Der Waaaah
Nooooo! :qq:

Siden jeg phailer passer det vel og at også MS gjør det. Siste forsøk på å lure folk til å kjøpe Kinect er Home med avatarer. Blir nok en hit blant casuals, men det krever gold så heh.

 

Buggz

Jævla Buggz
Medlem av ledelsen
Forsøk? De har nå faktisk shippa 8 millioner enheter. Shippa, ikke solgt, men dog.
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Apropos ny low, flere som har hørt om hvor enkelt det var å cracke krypteringa på PS3 eller? :v:
 

Thinaran

Den mannlige sexbomba
Medlem av ledelsen
Yetipants skrev:
Apropos ny low, flere som har hørt om hvor enkelt det var å cracke krypteringa på PS3 eller? :v:
Ja, dritenkelt. Tok dem fire år og de kom bare tilfeldig over det fordi Sony skrudde seg selv ved å fjerne Other OS og tvang hackerne til å finne andre veier inn.

Fortjener kanskje egen tråd ...
 

Buggz

Jævla Buggz
Medlem av ledelsen
Det tok i praksis 9-12 måneder et sted (husker ikke nøyaktig) fordi de ikke hadde noe insentiv til å jobbe med det før Sony skrudde seg ved å fjerne Other OS.
 

Lodin

Der Waaaah
Det spekuleres i at noen fra det amerikanske flyvåpenet lekka informasjonen til disse folka. I praksis sitter de på verdens 30 krafitgste PC som er en seriekobla haug med PS3er og eneste måten de kunne bypasse fjerninga av Other OS var ved å haxxore den som bare det amerikanske forsvaret kan. :p
 

Yetipants

Mein Gampf
Medlem av ledelsen
Se video plox.


Kort fortalt så skrudde Sony valpen ved at flere av sikkerhetsgreiene er dårlig designet, og ved at de ikke brukte tilfeldige tall for å generere lisenskodene (de brukte ETT tilfeldig tall som ble gjentatt for alle lisenskodene), så i praksis trenger man bare hente ut et par krypterte lisenskoder og sette opp et regnestykke som får plass på et halvt A4-ark og så har man krypteringsnøklene. Når man har krypteringsnøklene kan man mekke sin egen programkode som ikke krever no hackings for å installere, og som PS3-en i praksis ikke kan skille fra offisielt kryptert Sony-kode. Dette fører igjen til at man kan mekke vidåpen custom firmware som ikke har noen sperrer på noe som helst, men fortsatt lurer PS3-en til å tro at alt er OK. Håper dere som spiller online på PS3 koser dere mens dere kan, for om noen måneder vil det ikke være noe som hindrer folk i å spille online med gyldig konto og en versjon av Codblops som gir evig ammo, null rekyl og wallhack (for å nevne noen veldig enkle muligheter). En artig sak er at PS3-en er designet slik at det ikke går an å sperre systemet for lisenskoderne hackerne har funnet uten å sperre alt annet som er utgitt til PS3 siden den ble lansert (ettersom de bruker samme lisenskoder). Grunnen til at det tok tid å finne det ut var som Buggz skrev at hackerne som virkelig hadde peiling driter i piratkopiering så lenge de får bruke maskinen sin til å dille med sitt, og da Sony tok vekk Linux-støtten ble de iltre og jobba for å finne en løsning.
 

Thinaran

Den mannlige sexbomba
Medlem av ledelsen
Og på grunn av dette vil ikke PS4 ha bakoverkompatabilitet med 3, samt kun støtte proprietære Sony-devicer. Takk, hackere!