Skal skaffe meg Superstars etter hvert (jadda, er manga dork), så jeg har fulgt med en god del.
Selve kampene er selvfølgelig 100% spillbare for oss nordboere, men på den nederste skjermen fåregår det masse som kun er på japansk dette kan feks. være personer som snakker med hverandre eller krangler. Altså i "tegneserie"-stil.
Dessuten inneholder spillet et par-tre personer (spillbare) som kun kan unlockes ved at man bruker stoff fra det JAPANSKE bladet Jump. Selvfølgelig får du ikke dette bladet her, men hvis du sjekker Gamefaqs om noen månder (kanskje mindre, hvem vet?), så finner du nok det du trenger.
Altså - Jump kan spilles helt fint gameplaymessig, men for å få 100% utbytte må man enten kunne Japansk, eller BO i Japan

.
Single-Cart Play - You and your opponent(s) face off in a game using only your
cartrige (NOTE: Your opponent will only be able to use Koma you've aquired)
Multi-Cart Play - Same as single cart but now your opponent can use the Koma
they've unlocked and not have to rely on you to unlock everything.
Dette Koma-systemet har med hvor mye stuff du har samlet på den nedre skjermen å gjøre. Altså, man kan spille singlecart, men da blir det som å spille med noen andres "stats".